OTOPARK ZEMİN KAPLAMA

Otopark zemin kaplama (polyurea), yüksek esneme özelliğine sahip olan en kaliteli kaplama uygulamasıdır. Açık ve kapalı otopark alanlarında uygulanan diğer kaplama malzemelerinde en büyük sorun zaman içinde aşınması, ayrıca yük dayanımının zayıf olmasıdır. Polyurea malzemesinde yüzde 400 oranında esneklik özelliği vardır ve otopark zemin kaplama (polyurea) ile tüm sorunlar çözülmektedir. Bu malzeme ile yapılan zemin kaplamaların tonlarca ağırlığı taşıma özelliği vardır. Ayrıca darbelere karşı esneme özelliğine sahip olan polyurea otopark zemin kaplamayapıldığında yırtılma ya da kopma gibi bir durumun ortaya çıkması söz konusu değildir. Malzeme zemine tek bir parça ve eksiz olarak kaplanmaktadır. Bu nedenle üzerinden geçen araçlar nedeniyle aşınmamaktadır. Kötü hava koşullarına bile dayanan bu kaplama malzemesinin su geçirmesi mümkün değildir. Zamanla özelliğini kaybetmeyen kaplama bir kez yapılmaktadır. Dolayısı ile kaplama maliyeti minimum seviyeye inmektedir.

KULLANIM

Otopark zemin kaplama (polyurea), firmamız tarafından profesyonel ekiplerle uygulanmaktadır. Polyurea kaplamanın en büyük avantajı ömürlü olmasıdır. Sıcak ve soğuk havalardan etkilenmeyen bu malzeme, otoparklarda elverişsiz hava şartlarının etkisi ile su sızıntısı, su akıntısı gibi sorunlara çözüm olmaktadır. Yaz aylarındaki yüksek sıcaklıklara da dayanıklı olan polyureanın çatlaması söz konusu değildir., Bu malzemenin -30 ile +60 derece arasında bir direnci vardır. Bu nedenle dört mevsim sorunsuz bir kaplama çözümü sunmaktadır. Kimyasallara da dayanıklı olan bu malzemenin üzerine düşen alevin yürüme yapması imkansızdır. Bu nedenle yangın tehlikesi asgari düzeydedir. Yoğun araç trafiği olan alanlarda akaryakıt ve yağ gibi yabancı maddelere karşı geçirimsiz bir yapıya sahip olan polyurea, firmamız tarafından iş merkezlerinin otopark alanlarına, toplu konutların otopark alanlarına, alışveriş merkezlerinin otopark alanlarına kusursuz bir şekilde uygulamaktadır.

Otopark zemin kaplama (polyurea), özellikle otopark zemin kaplaması için fazla zamanı olmayanlara tavsiye edilmektedir. Hızlı uygulanabilen ve bu nedenle zamandan tasarruf sağlayan bu malzeme ile yapılan otopark zemin kaplama işlemi, kızsa süre içinde tamamlanmakta, otopark teslim edilmektedir. Polyurea püskürtme olarak uygulanmaktadır ve kuruma süresi 4 saniyedir. Firmamız, gelişmiş teknik altyapısı ve uzman ekipleri ile polyurea otopark zemin kaplama hizmetini garantili bir şekilde gerçekleştirmektedir.